FARTYGSMODELLER, 2 st, trä, 1900-talets mitt.

"Sagoland Sverige". L 49, H 36.
"HMS Royal Albert 1690, skala ca 1:480, H. Krokström 1958", i glasmonter. L 24, B 11,5, H 21.

Slitage.
Trådar "trossar" har lossnat på Sagoland.
Beläggning på insidan av glasmontern och på skeppet, kanonerna är ärgade.

Utropspris
2 000 SEK