BORDSARMATURER, 2 st, porslin, Gustavsberg, "Lagun", Sven Jonsson respektive Rörstrand, 1900-tal.

Azurblå glasyr med silverdekor, konande form. Urnformad med röd glasyr. H tot 28 resp 37 .

En med lagning samt spricka.

Utropspris
600 SEK