SERVISDELAR, 53 st, porslin, "Musselmalet", Kungl Dansk.

Halvblond. Tekanna, kaffekanna, kanna, 3 serveringsfat, underlägg, 6 äggkoppar, 7 tallrikar, 10 djupa tallrikar, 6 + 6 assietter, 5 tekoppar samt 6 kaffekoppar.

En del II sort. Bruksslitage, nagg, lagning.

Utropspris
5 000 SEK