OKÄND KONSTNÄR. Olja på duk, 1800-tal.

Storm över hav. 42 x 60. Enligt etikett à tergo intygar Nationalmuseum 1982-11-24 att den är målad av Armenien Mag de Sjau.

Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK