POTPURRIURNOR, ett par, porslin, Dresdenliknande märke, sekelskiftet 1900.

Målad dekor av blomsterfång med rosor och tulpaner. Hänklar och dekor av ekkransar. Förgyllda detaljer. H 26.

En med nagg på benet. Ett lock med lagad kransknopp.

Utropspris
3 000 SEK