SOFFA. Rokoko. 1700-tal.

SOFFA. Rokoko. 1700-tal.

Bonad med skuren dekor, i krönet musselform. Svängda karmar och ben. Grön sammetsklädsel. L 198.

Slitage, maskstungen ställvis. Kompletterad, senare ben. Klädsel med avtryck, slitage.

Utropspris
6 000 SEK