LJUSKRONA SAMT APPLIQUER, ett par, mässing, barockstil, 1900-tal. H 23-41.

Trearmad ljuskrona med svängda armar och avslutande klot. Ett par appliquer med två svängda armar vardera samt avslutande halvklot. Glasplafond till ljuskronan medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK