SOFFBORD, "Annika", Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson, 1973.

Skiva av masurbjörk, benställning av skiktlimmad björk. Brännstämplat. Diam 104, b 59.

Lättare bruksslitage. Skiva med smärre fanerlagning.

Utropspris
3 000 SEK