SKÅLAR, 3 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets mitt.

Skål, helblond, diam 21, h 5. Märkt 1020.
Skål, helblond, diam 27,5, h 7. Märkt 1022.
Skål på fot, halvblond, diam 28, h 17. Märkt 634.

Mindre skål med nagg och flisa. II:asortering.
Skål på fot med bruksslitage, II:a-sortering.
Större fat med bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK