LJUSSTAKAR, ett par, förgylld brons, senempire, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Förgylld brons, skaft med heltäckande rutdekor, ljuspipa i form av kapitäl, rund välvd fot med palmettdekor. H 24.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Litet intryck på ena sockel.

Utropspris
5 000 SEK