SHAKER, nysilver samt bakelit, Folke Ahrström, ritad 1936 för GAB, Guldsmeds Aktiebolaget.

Rund med konkava sidor, räfflad dekor. Lock av bakelit. H 22. Nio cocktailglas medföljer, obs ej Folke Ahrström.

Slitage och repor. Litet nagg på lock.

Utropspris
1 800 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1305. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK