SKRIVBORDSSTOL, "Contessa", Giugiaro Design, Okamura, Japan, 2000-tal.

Multijusterbar. Stomme i aluminium, textilklädd sits och meshklädd rygg. Ursprungligen formgiven 2003. Etikettmärkt.

Bruksslitage.

Vann "Gold Industrial Design Excellence Award" 2004

Utropspris
4 000 SEK