SKÅL, KRYDDSNURRA, samt TALLRIKAR 8 st, 1900-talets andra hälft.

Skål, teakfanér, Jens Harald Quistgaard, Danmark, diam 30. Tallrikar, teak, diam 28. Kryddsnurra, teak samt glas, Digsmed, Danmark, diam 41.

Bruksslitage, fläckar. En tallrik med spricka, skålen med djupare repa på undersidan samt smärre fanérbortfall.

Utropspris
1 500 SEK