BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Mahognyfanérad. Intarsiadekor, tre lådor samt stenskiva. L 112, b 55, h 86.

Bruksslitage, mindre fanérskador samt delar saknas. Lådor går ej att öppna. Ett löst beslag medföljer. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK