PARTI KATALOGER SAMT KONSTHANTVERKSSKRIFTER, 9 delar, 1900-tal.

4 st auktionskataloger, Bukowskis, nr 264, 1928, nr 359-360, 1957, nr 361-362, 1958, samt nr 363-364, 1959, halvfranska band. Konsthantverkskrifter, bl a utställningskatalog, för Malmö Museum, 20 mars-10 april, 1945, "Märta Måås-Fjetterström, mattor och draperier"; "Konstköparens ABC", Getrud Serner, Forum, 1947.

Anteckningar gjorda i vissa böcker, slitage, fläckar. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK