SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1800/1900-tal.

Fanerad med mahogny. Etikettmärkt Myrstedt & Stern, Kungl Hovleverantör, Stockholm. Soffa, 2 karmstolar och bord. Stolar och soffa med genombruten rygg med spjälknippe. Soffa med delvis klädd rygg. Lösa plymåer till soffan. Soffans l 128. Senare bord, 1900-talets andra hälft. D 84. H 61.

Repor. Slagmärken.

Utropspris
5 000 SEK