PORTRÄTTBYST, brons, 1800-talets andra hälft.

Porträtt av antikiserande mansfigur. Monterad på vit marmorsockel. H 19,5(35 inkl sockel).

Smärre slitage. Sockel med mindre kantnagg.

Utropspris
2 500 SEK