TALLRIKAR, 18 stycken, porslin. Karlskrona, 1925-33.

Dekor av Europa och Tjuren efter Carl Milles skulptur samt förgylld kant. Diameter 23,5 cm.

Slitage på förgyllningen, två med obet nagg.

Proveniens

En del märkta Furéns Bosättn. affär, Hälsingborg.

Utropspris
2 000 SEK