TALLRIKAR, 18 stycken, porslin. Karlskrona, 1925-33.

Dekor av Europa och Tjuren efter Carl Milles skulptur samt förgylld kant. Diameter 23,5 cm.

Slitage på förgyllningen, två med obet nagg.

Alkuperä - Provenienssi

En del märkta Furéns Bosättn. affär, Hälsingborg.

Lähtöhinta
2 000 SEK