KALLSKÅL MED LOCK, tenn, Petter Nyberg, Nyköping 1790-tal.

Uppsvängda hänklar. Monogram. Diam 21.

Slitage. Bucklor. Hänkelfästen med bristningar.

Utropspris
2 000 SEK