Skuret uppsvängt krön. Raka sidostycken. Skuren dekor på hörnen. Fasettslipat spegelglas. L 26, H 40,5.
Saknar stöd. Slitage. Märken och repor. Torrsprickor. Slitage på förgyllningen. Troligtvis skadat krön, toppen saknas. Spricka i spegelglaset. Anlupet spegel glas.