BOK, William Hogarths sämmtliche werke in 1 band, 3te auflage, 1800-talets första hälft.

Innehållande kopparstick föreställande William Hogarths olika verk. Bladstrl 34 x 24 vardera.

Fläckar. Gulnad. Slitet band. Ej fullständigt genomgången.

Proveniens

Ex libris G.F Peyron.

Utropspris
1 500 SEK