SERVISDELAR, 56 st, flintgods "Krona", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

15 tallrikar, 14 djupa tallrikar, 6 + 13 assietter, 1 terrin, 2 serveringsfat, 2 skålar, 1 kanna samt 2 såsskålar.

Bruksslitage, mindre tillverkningsdefekter samt enstaka nagg.

Utropspris
2 000 SEK