Herr, manuell, stål, boett delvis borstad, silverfärgad urtavla, plastglas, diam 36mm. Snr 30437263, cal601. Senare svart läderband.
Slitage. Anlöpningar, repor samt torkat flourescens på urtavla och visare. Ej funktionstestade.