Yki Nummi

(Finland, 1925-1984)
Yki Nummi
(Finland, 1925-1984)

VÄGGLAMPA, akryl samt teak, design Yki Nummi, Sanka, 1900-talets mitt.

Etikettmärkt Stockmann, Design Yki Nummi, Made by Sanka. Höjd 23 cm.

Ej funktionstestad. Smärre bruksslitage.

Utropspris
200 EUR