PARTI BESTICK, silver, flertal tillverkare, mest Sverige, 1800-1900-tal. Tot vikt ca 750 gram.

Bla tre ströskedar varav en Lars Löfgren, verksam 1797-1854 i Hudiksvall, 5 olika dessertskedar, två bordsknivar, bordsgaffel, sockertång, 12 mockaskedar. L 9-21.

Slitage, graverade initialer två skedar med bristningar. Knivarna med rostfria blad.

Utropspris
2 000 SEK