BÖCKER, 2 st, Tove Jansson, signerad, "Hur gick det sen?" 1952 och Heinrich Hoffmann "Drummelpetter" 1906

"Boken om Mymlan, Mumintrollet och lilla My, Hur gick det sen?" signerad "Med varm hälsning, Tove Jansson"
utgiven av Schildts, Helsingfors 1952, Frenckellska Tryckeri AB.
"Drummelpetter", af D:r Heinrich Hoffmann, K.E. Holm's Förlag, sjunde upplagan, Öflund & Petterssons Bok-& Stentryckeri, Helsingfors 1906.

Ej genomgångna. I boken "Drummelpetter" saknas bl.a. titelbladet, pärmen lös, revor och fläckar. "Hur gick det sen?" bär spår av bruksslitage.

Utropspris
150 EUR