SIDEBOARD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bemålad, skiva i stenimitation, stomme i grönt, bronserade detaljer. Snedställda hörn, kannelerade ben. Dekor av bland annat pärlstav. 2 lådor, ringbeslag. 5 ben. Längd 143, bredd 49,5, höjd 80,5.

Slitage. Smärre färgbortfall. Renoverad.

Utropspris
4 000 SEK