HÖRNHÄNGSKÅP, barock, 1700-tal.

Ek, symmetriska svärtade inläggningar. Dörr med inläggningar i form av blommor. Hyllinredning. Bredd 66 djup 39 höjd 79 cm. Nyckel finns.

Renoverat. Trol senare beslag och lås. Slitage. Maskstunget. Bakstycke med skador. Lagning och avslag på krön.

Utropspris
3 000 SEK