BIOGRAFSTOLAR, två par, 1900-talets andra hälft.

Stoppade sitsar klädda i röd manchester. Stomme av trä, 2 x 2 sitsar. L ca 110, B ca 50, H ca 83.

Slitage, repor, nagg. Det ena paret är delvis löst.

Proveniens

Har enligt uppgift stått på Röda Kvarn och tillhört Fale Burma.

Utropspris
2 000 SEK