BORDSGARNITYR, 3 delar, förgylld metall, empirestil, 1800-tal.

Pendyl samt ett par ljusstakar. Förgylld metall. Höjd ca 25,5 respektive 21. Båda med bl a floral dekor. Nyckel finns.

Slitage. Originalnyckel finns, men fungerar dåligt. En ny, som fungerar bra, medföljer. Ej funktionstestad. Nyckel finns.

Utropspris
4 500 SEK