SERVERINGSFAT, silver, bär finska importstämplar samt frimuraremblem. Vikt ca 1200 g.

Konturerad kant med genombruten dekor, fyra bladliknande fötter. Frimuraremblemet i fatets mitt bär datering 1938. Kvadartisk form 38x38, höjd 6,5 cm.

Smärre repor och ytsmuts, undertill gåvogravyr.

Utropspris
750 EUR