LOCKURNA, porslin och brons, empire-stil, Frankrike, 1800/1900-tal.

Polykrom och förgylld dekor av landskap och figurscen. Bronsmontering med förgylld bladstav och rosetter kring mynningen. På trepassfot med tassfötter och dekor av evig låga. Kotteknopp. Höjd 36 cm.

Mindre slitage.

Utropspris
2 500 SEK