VÄGGLAMPOR, ett par, mässing, Hans Agne Jakobsson, Markaryd, 1960/70-tal.

Skålformad baksida. Rund kupa i gultonat glas. Höjd 35.

Slitage. Repor. Ej funktionstestade.

Utropspris
2 500 SEK