PARTI ADLIGA SIGILLSTAMPAR SAMT PETSCHAFT, bla friherrliga ätten Palmqvist, 1700-1800-tal.

Även bla Adliga ätten Carleson, friherrliga ätten Funck, adliga ätten von Hauswolff. Många med svarvade träskaft. En med okänt graverat vapen i bergkristall. Två med borgerligt vapen. H 2,5-9. Ett läderfodral i två delar medföljer.

Slitage, någon med smärre skada, anlöpningar. Läderfodralets gångjärn trasigt.

Utropspris
3 000 SEK