SOFFBORD, Florence Knoll, Knoll International, 1900-talets andra hälft.
Vitlaminerad, rund skiva på svarlackerad metallställning. Diameter 105 cm, höjd 50 cm. Etikettmärkt.
Slitage. Repor.