Bord med rund skiva. Raka ben. Stolar med klädd sits. Genombruten rygg. Brickmärkt. Bordets diam 120, Höjd 74.. 3 iläggsskivor med bredd 50 vardera.
Bruksslitage. Mindre märken och repor.