SKÅP, Sverige, art deco, 1920/1930-tal.

Olika träslag bl.a björk, intarsiadekor, två par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Längd 135, djup 48, höjd 145 cm. Se även objekt nummer 384457. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor, stötmärken.

Utropspris
3 000 SEK