BÄGARE, silver, sannolikt Ryssland (regionen kring Ryssland), 1700-tal. Vikt ca 103 gram.

Rak form med rik dekor. Höjd ca 8,5 cm.

Otydliga stämplar. Smärre nagg och någon repa. Mindre bucklor. Graverade bokstäver.

Utropspris
3 000 SEK