SUPPOKALER, silver, 5 st. 1800- samt 1900-tal. Totalvikt ca 195 gram.

3 tillverkade under 1800-talets första hälft, 2 tillverkade under 1900-talets första hälft. De äldre med ciselerad dekor. Höjd ca 11,5-12 cm.

Samtliga med bucklor, varav en med mer omfattande(en av de äldre). Samtliga med repor. Anlupet. En med graverade bokstäver och siffror(en av de senare).

Utropspris
3 500 SEK