BÄGARE, silver, Johan Petterson Berg, Norrköping, verksam 1727-1762(68). Vikt ca 53 gram.

Med graverad dekor och text. Höjd ca 8,5 cm.

Mindre repor, bucklor. Mindre bristningar vid mynning (vid två ställen).

Utropspris
1 500 SEK