Louis Poulsen

(Danmark)
Louis Poulsen
(Danmark)

TAKLAMPA, "PH-lampa", Louis Poulsen för Poul Henningsen, 1900-talets fjärde kvartal.

Diam 65.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK