TAKLAMPA, "Crystal", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, 1970-tal.

Ytterkupa i klarglas. Innerkupa i mässing med perforerad dekor. Höjd 43 cm (exklusive sladd, inklusive mässingshölje till sladd).

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Smärre repor.

Utropspris
4 000 SEK