LJUSSTAKAR, ett par. Empire, 1800-talets första del.

Förgylld metall. Kannelerad kolonn. Med antikiserade och floral dekor. På rund fot. Lösa ljusmanschetter. Höjd 29,5.

Slitage. Kompletterade. Bristningar på ljusmanschetterna. Tidigare hål i foten för sladd.

Utropspris
6 000 SEK