SÄNGBORD, ett par, Svenska Möbelfabrikerna, 1900-talets andra kvartal.

Björk, intarsiadekor. Låda samt skåpsdörr. Bredd 40, djup 34, höjd 66 cm.

Bruksslitage, fläckar samt repor. Något rangliga.

Utropspris
2 000 SEK