VÄGGLAMPOR, 2 st, alabaster. 1900-talets första hälft.

Lampkropp i alabaster samt baksida av trä, på stång av metall. Höjd på endast alabasterdel ca 18, höjd(längd) på endast metallstång 142 cm.

Slitage, repor och nagg. Färgbortfall. Lagningar och sprickor. Ej monterade samt ej funktionstestade. Lösa delar medföljer separat. Mindre delar saknas.

Utropspris
2 000 SEK