Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

PARTI FOTOLITTERATUR, 5 st, "Marilyn Monroe: The Complete Last Sitting", Bert Stern, 1992.

"Marilyn Monroe: The Complete Last Sitting", Bert Stern, Schirmer Art Books, 1992. Innehåller bilder vilka togs en kort tid innan Monroes död 1962. 4 böcker ur Taschens serie "Movie Icons", bland dessa finns "Monroe", "Dean", "Bergman" samt "Garbo". Dessa är samtliga utgivna 2007 (utom "Monroe" vilken är ifrån 2006)(häftade).

Slitage, ytliga repor och mindre nagg. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
2 000 SEK