LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt. Höjd 70 cm.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. 5 ljusarmar.

Någron prisma saknas. Ej funktionstestad. Repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK