TERRIN samt SOCKERSKÅLAR, tenn, 3 st. Bland annat SW FEINZINN Karlsbad, Tyskland. 1700-tal.

Oval form med dekor av knäckar. Hänklar på sidorna. Kockknopp. Lock med delvis genombruten dekor. Längd 32, bredd 18, höjd 22.
Sockerskål på fyra ben. Dekor med bland annat girlanger. Längd 13, djup 10, höjd 11.
Oval form med vridna åsar. Längd 12,5, bredd ca 11, höjd 7,5.

Slitage. Märken och repor.

Utropspris
1 500 SEK