Harald Wiberg

(Sverige, 1908-1986)
Harald Wiberg
(Sverige, 1908-1986)

SKÅL PÅ FOT, glas, Harald Wiberg, Kosta, signerad 1980, numrerad 5/100.

Med slipad dekor. Etikettmärkt. Höjd ca 24,5 cm.

Smärre slitage, mindre ytliga repor. Någon mindre tillverkningsdefekt.

Formgivare

Utropspris
1 500 SEK